angra-kosztorysy.pl

angra-kosztorysy.pl

kosztorys malowania scian

kosztorys malowania scian

Wadą tego systemu jest to, że cenne użyteczna energia cieplna może być utracone do atmosfery. Mając już wytwarzane ciepło, jest bardziej efektywne wykorzystanie go tak dużo, jak to tylko możliwe, zamiast generować więcej energii cieplnej do wymiany ciepła, który stracił do atmosfery.

To tam wysokiej wydajności kotłów kondensacyjnych wchodzą w grę. odzyskać one użyteczne ciepło zanim ucieka do atmosfery i spróbować wykorzystać jak najwięcej tę użyteczną energię cieplną, jak to możliwe.

Istnieją 2 sposoby, że HE kotłów to zrobić. Mogą też stosować większy wymiennik ciepła, aby złapać więcej przydatnych gazów ciepła lub mogą przekierować użytecznych gazów ciepło do wtórnego wymiennika ciepła, który kieruje energię ciepła z powrotem do wody w kotle.

Użyteczna energia cieplna jest następnie ponownie wykorzystać do podgrzewania wody w kotle. Gdy gazy w końcu opuścić nieruchomość poprzez komina, robi to przy znacznie niższej temperaturze niż byłoby to zrobić w inny sposób, a więcej energii cieplnej zostało przeniesione. Jest to dowód, że więcej energii cieplnej została wykorzystana.

Proces ten prowadzi do znacznie lepszej skutecznego działania kotła.

Skąd mam wiedzieć, czy mój kotła jest wysoka efektywność kotła?

Nowsze bojlery (szczególnie te wyprodukowane w ciągu ostatnich 5 lat) są zazwyczaj kotły duża wydajność i będzie bardziej wydajne niż standardowe kotły bez kondensacji.

Kotły dają ocenę zależności od tego jak skuteczne są. Jeśli masz klasy A lub klasy B znamionowej kotła, wówczas kocioł jest uważany za wysoka efektywność modelu ponieważ jest gwarantowana mieć sprawność co najmniej 86%. A-ważony kotły prowadzony przy ocenie sprawności ponad 90%, a B-ocenianych kotłów prowadzonych na poziomie sprawności co najmniej 86%.

Czy to jest czas, aby przejść do wysokiej sprawności kotła?

Artykuł dzięki: